מוישי הולצברג מעניק מתנה לראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו שביקר בבית חב”ד במומבאי והשתתף בטקס הזיכרון לע”נ הנרצחים בטבח ובראשם השלוחים הרב גבי ורבקי הולצברג הי”ד, קיבל מבנם מוישי הולצברג מתנה מיוחדת שהוכנה במיוחד עבורו וריגשה אותו מאד.

בשיאו של הביקור ההיסטורי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית חב”ד במומבאי, העניק לו מוישי הולצברג מתנה אישית ייחודית שהצליחה למשוך תשומת לב רבה.

המתנה התבססה על ספר תורה שמשפחת רוזנברג מחזיקה אצלם בבית, אותו הם הביאו לאחר הטבח בבית חב”ד במומבאי, לאחר שהתברר שספר התורה ספג פגיעה ישירה מקליע ונקרע ובכך נפסל. בני המשפחה שומרים על הספר כעדות לאירוע המצמרר בו נרצחו ילדיהם השלוחים והאורחים הנוספים שהיו בבית חב”ד, כשהסיפור המצמרר ביותר הוא שהקליע פגע בדיוק בפרשת “אחרי מות שני בני אהרן”…

“החלטנו ליצור את דגם ספר התורה בתלת מימד ולפעור את החור במקום שבו הקליע פגע, ולשלב ביצירה אבני קריסטל עם תמונותיהם של מוישי שי’ והוריו הרב גבי ורבקי הי”ד, כאשר באבן של גבי ורבקי חרטנו את המילים “בקרובי אקדש” ובאבן של מוישי חרטנו את המילים “וזכרם לא יסוף מזרעם”. על המתנה עצמה חתום “מוישי הולצברג, אוד מוצל מאש, לצד שמותיהם של הסבא והסבתא לבית רוזנברג.